news testTegoroczny Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni w Olszy odbędzie się w dniach 6-8 września.

Jak zawsze, rywalizacja o sportowym charakterze mająca służyć ocenie nie tylko talentu, ale i stopnia przygotowania młodych koni będących w treningu na terenie Polski, odbywać się będzie w kategoriach cztero-, pięcio-, sześcio- i siedmiolatków. Łączna pula nagród wynosi 38900 złotych.

Będzie to już jedenasta edycja tej imprezy. Rok temu, przy okazji jubileuszu, przypominaliśmy czempiony z Olszy, które później odnosiły sukcesy w dużym sporcie, jak chociażby mistrzów Polski: Abigeja, Wibaro i Chacclanę. Z racji tego, że czempionat zawsze odwiedza wielu znaczących pośredników handlu końmi z całego świata (nie inaczej będzie w tym roku), najlepsze konie często odnoszą potem sukcesy pod zagranicznymi jeźdźcami. W minioną niedzielę w konkursie Grand Prix zawodów CSI5* LGCT w Londynie trzecie miejsce zajął dosiadany przez Darragh Kenny’ego koń Classic Dream (DSP, Colestus x Inster Graditz). W 2016 roku koń ten pod Wiesławem Nowakiem z LKS Stragona Strzegom wygrał podczas SCPMK w Olszy kategorię sześciolatków.

Teraz, jako dziewięciolatek, robi furorę pod najwyżej sklasyfikowanym w rankingu FEI Irlandczykiem. W styczniu wygrał Grand Prix na CSI3* w Wellington, w czerwcu był trzeci w Grand Prix CSI3* w Eindhoven. W GP LGCT zadebiutował w lipcu w Paryżu (9 miejsce), a teraz w Londynie był trzeci.

Panel zgłoszeń do SCPMK i propozycje TUTAJ.